czwartek, 4 września 2014

Re: Pascal, Twój Analizator z dn. 04.09.14



2014-09-04 16:05 GMT+02:00 eGospodarka.pl <newsletter@egospodarka.pl>:
Analizator

 
R
E
K
L
A
M
A
 


Dzisiaj jest: Czwartek, 4 września 2014

Aktualności


W prosty sposób możesz mieć najświeższe newsy na Twojej stronie. Sprawdź szczegóły na:

www.news.eGospodarka.pl


Baza przetargów


Nie musisz codziennie poświęcać czasu na szukanie interesujących Cię ofert przetargów.
Oszczędź swój czas i skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi:

DARMOWE/POWIADOMIENIA



Umowy, dokumenty, formularze, szablony




Praca, oferty pracy


Nie musisz codziennie poświęcać czasu na szukanie interesujących Cię ofert pracy.
Oszczędź swój czas i skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi:

DARMOWE/POWIADOMIENIA



Twoje narzędzia


Internet to nie miejsce na zakup RTV i AGD
Zakupy online szturmem zdobyły serca konsumentów. Okazuje się jednak, że istnieje pewna grupa produktów, które zdecydowanie chętniej kupujemy w sklepach stacjonarnych. Tak jest w przypadku sprzętu RTV/AGD oraz komputerów - aż 72 procent przebadanych na potrzeby raportu ARC Rynek i Opinia deklaruje, że tego rodzaju towary zakupuje u tradycyjnych sprzedawców.



Współczesny widz = telewizja online + multiscreening
Wydawać by się mogło, że w dobie internetu popularność telewizji zacznie gwałtownie spadać. Okazuje się jednak, że jest inaczej - telewizja nie odpuszcza. Znacznie zmieniają się jednak nawyki oglądających, którym jeden ekran przestaje już wystarczać - podaje raport TNS Connected Life.


NFZ: kolejki oczekujących VI-VII 2014
Na spotkanie z lekarzem specjalistą czeka się obecnie około 2,7 miesiąca - wynika z najnowszego Barometru Fundacji Watch Health Care. To odrobinę dłuzej niż w ostatnim okresie badawczym. Na najdłuższy czas oczekiwania muszą być przygotowani pacjenci skierowani do ortodomty (15,5 mies.), angiologa (7,7 mies.), oraz endokrynologa (6,5 mies.).


Ceny alkoholu i papierosów jak tarcza antydeflacyjna
Pierwszy w wolnorynkowej historii naszej gospodarki spadek cen martwi ekonomistów i cieszy konsumentów. Natężenie tych nastrojów po żadnej ze stron nie jest zbyt duże. I słusznie. Po pierwsze, spadek cen, nawet trwający kilka miesięcy, nie jest jeszcze deflacją. Po drugie, szanse że potrwa dłużej są niewielkie. Po trzecie, konsumenci cieszą się z niższych cen jedynie połowicznie.


Wakacje 2014: jak wypoczywali Polacy?
Polacy coraz chętniej wybierają biura podróży ? aż o 44 proc. w porówaniu do ubiegłego roku wzrósł odsetek osób decydujących się na wyjazd z touroperatorem. Ceny w odniesieniu do większości najpopularniejszych kierunków były niższe ? podróżujący do Grecji płacili średnio aż o 208 zł mniej niż w 2013 r. Polacy częściej decydowali się na hotele o wyższym standardzie i ofertę All Inclusive ? już 78 proc. turystów nie chce martwić się o samodzielne organizowanie posiłków.


Polski rynek korepetycji 2014
Zmieniają się tendencje na polskim rynku korepetycji. Jeszcze przed sześcioma laty ponad połowę rzeszy korepetytorów stanowiły osoby do 25 roku życia. Obecnie jedynie 8 procent udzielających korepetycji to ludzie w tym wieku. Niezmiennie największym zainteresowaniem cieszą się lekcje języka angielskiego i matematyki. Zauważalny jest również wzrost cen - podaje coroczny raport serwisu E.korki.pl.


Upadłości firm VIII 2014
W sierpniu bieżącego roku w Monitorze Sądowym i Gospodarczym opublikowano informacje o bankructwach 62 firm, które jako kolejne nie poradziły sobie na rynku. W analogicznym okresie 2013 roku takich przedsiębiorstw było 66, mamy zatem do czynienia z nieznaczną poprawą sytuacji. Największe problemy dotyczyły firm trudniących się działalnością usługową.


Forward może wspomóc branżę turystyczną
Prowadzenie biznesu w branży turystycznej to sprawa dość skomplikowana. Już od lat bolączką touroperatorów są niskie marże i zależność od czynników zewnętrznych, na które nie mają oni żadnego wpływu, jak chociażby warunki polityczne czy pogoda w poszczególnych krajach. Dlatego też każdy element biznesu, który można kontrolować, zyskuje dla nich szczególne znaczenie. Mowa tu np. o możliwości obniżania kosztów obsługi transakcji walutowych czy też narzędziach pozwalających zabezpieczyć marżę.


Europa Środkowa: największe firmy 2013
Już po raz ósmy firma doradcza Deloitte przyjrzała się kondycji największych przedsiębiorstw Europy Środkowej i Ukrainy. Wnioski płynące z raportu nie są zbyt optymistyczne - przychody firm w minionym roku utrzymały się praktycznie na tym samym poziomie, co w poprzednich dwunastu miesiącach. Co więcej, ponad połowa badanych odnotowała spadek przychodów. Pozytywnie na tym tle wyróżniła się jedynie branża wyrobów przemysłowych, która odnotowała średni wzrost na poziomie 2,9 proc. Niestety prognozy na przyszłość również nie są obiecujące - sytuacja na Ukrainie oraz rosyjskie sankcje gospodarcze mogą doprowadzić do pogorszenia sytuacji, a w efekcie na dalsze wyhamowanie rozwoju środkowoeuropejskich spółek.


Jest praca dla programistów. Gorzej ma wsparcie techniczne
Tylko w drugim kwartale bieżącego roku portal Pracuj .pl opublikował ponad 13 tysięcy anonsów o pracę skierowanych do specjalistów z branży IT. Największe możliwości wyboru przypadły w udziale programistom, którym dedykowana była ponad połowa ofert. Wzrosło również zapotrzebowanie na speców od bezpieczeństwa oraz administrowania bazami danych. Nieco gorzej było w przypadku pracowników wsparcia technicznego, na których popyt spadł o 10 procent.


Budowlańcy w odwrocie. Przybywa informatyków
Specjalista ds. IT oraz specjalista ds. zdrowia ? to zawody w Unii Europejskiej, w których w ostatnich latach najbardziej wzrosła liczba zatrudnionych. Ubywa z kolei wysoko wykwalifikowanych specjalistów w budownictwie ? wynika z European Jobs Monitor 2014 sporządzonego przez Eurofound.


Sprzedaż bezpośrednia - wygoda, promocje i upominki
Chociaż ciągle istnieje dość spora rzesza Polaków odżegnująca się od zakupów u konsultanta, to niewątpliwie również rośnie rzesza amatorów sprzedaży bezpośredniej. Ci ostatni cenią w niej wygodę (41,8%), oferowane zniżki i promocje (32,3%) oraz możliwość otrzymania drobnych upominków (24,1%) - wynika z ogólnopolskiego badania, które Instytut Homo Homini przeprowadził na zlecenie Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej.


Najpierw prognoza pogody, potem pakowanie walizki
Od czego zaczynamy przygotowania do podróży? Okazuje się, że aż 70 procent podróżujących zaczyna nie od pakowania, a zapobiegliwie - od sprawdzenia prognozy pogody. Potem przychodzi pora na walizki, którym nie lubimy poświęcać zbyt dużo czasu, chociaż zdarzają się i tacy, którzy pakują się nawet cały dzień. To niektóre z wniosków płynących z analizy przeprowadzonej przez porównywarkę ofert turystycznych KAYAK.


Analiza Big Data buduję przewagę. Pareto odchodzi w cień
Szacuje się, że do 2020 roku każdy mieszkaniec naszego globu wygeneruje 5247 GB danych. Niezależnie od tempa i skali rozwoju cyfrowego wszechświata, liczba informacji analizowanych i wykorzystywanych do efektywnego zarządzania i rozwijania biznesu stanowi obecnie 0,5% wszystkich danych. Za 6 lat może ich być nawet 33%.


Bezrobocie w Polsce VII 2014
Dobre wieści płyną z najświeższych danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny - w lipcu bieżącego roku zanotowano spadek liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia i to zarówno w ujęciu rocznym, jak i miesięcznym. Skromniejsza niż rok temu była również liczba bezrobotnych nowo zarejestrowanych, jak i wyrejestrowanych z urzędów pracy.


GUS o PKB w II kw. 2014 r.
Według danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny, w pierwszym kwartale bieżącego roku produkt krajowy brutto (PKB) wyrównany sezonowo (w cenach stałych przy roku odniesienia 2005) zanotował w ujęciu kwartalnym wzrost o 0,6 procenta. W ujęciu rocznym był wyższy o 3,3 procenta.


Konsumpcjonizm w odwrocie? Teraz liczy się współdzielenie
Raport agencji Havas Worldwide ?Nowy typ konsumentów i gospodarka oparta na współdzieleniu? wskazuje na zmieniające się trendy w podejściu do konsumpcji ? jak się okazuje, Polacy dostrzegają zagrożenia wynikające z nieodpowiedniego gospodarowania zasobami i stawiają raczej na jakość, a nie ilość posiadanych rzeczy. Przychylnością cieszy się także idea współdzielenia ? 73% Polaków jest przekonanych, że upowszechnienie postawy współdzielenia uczyniłoby społeczeństwo lepszym.


Polskie firmy na czele rankingu TOP 500 CEE
Są już znane wyniki dziewiątej edycji corocznego rankingu największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej TOP 500 CEE. Jego lektura może przynosić zadowolenie - nasz kraj ponownie znalazł się na czele pod względem ilości firm, które znalazły się w zestawieniu. Na kolejnych pozycjach uplasowała się Ukraina, a za nią Węgry.


Hurtownie farmaceutyczne buforem na rynku
Tradycyjne apteki są w gorszej sytuacji niż sieciówki, czego następstwem jest wydłużenie terminów spłaty należności. Z pomocą idą tu jednak hurtownie, które w znacznej mierze przekładają na siebie ciężar wydłużonego okresu oczekiwania na zapłatę. Tak brzmi jeden z wniosków płynących z analizy branżowej Euler Hermes.


Polski eksport: cel Afryka Północna
Algieria, Egipt, Libia, Maroko, Sudan i Tunezja to kraje, do których trafia ponad 57 procent polskiego eksportu skierowanego na Czarny Ląd. W pierwszym kwartale bieżącego roku wywóz towarów do tych krajów osiągnął wartość 318 milionów euro czyli zanotował ponad 60-procentowy skok w odniesieniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.





Wszystkie prawa zastrzeżone.
Copyright (c) Kasat Sp. z o.o.

Szanujemy Twoją prywatność. Ten list dostałeś ponieważ samodzielnie zapisałeś się na listę subskrypcyjną. 

(.(.....) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz