niedziela, 4 września 2016

ADVERTENCIA

Jakkolwiek nie jestem autorem podejmuję ten wątek.
..
Cytuję:

"Aby przeciwdziałać tym zjawiskom, sędziowie domagają się: przekazania nadzoru administracyjnego nad sądami powszechnymi i wojskowymi pierwszemu prezesowi Sądu Najwyższego, wyłączenia możliwości delegowania sędziów do pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz powołania ogólnopolskiego organu samorządu sędziowskiego, które reprezentowałoby całe środowisko sędziowski."
To by oznaczało de facto likwidację Ministerstwa Sprawiedliwości.
Cytuję:
""Nadzwyczajny Kongres Sędziów Polskich z całą stanowczością stwierdza, że w dotychczasowej historii wolnej Polski sędziowie różnych szczebli sądów i trybunałów nie byli przedmiotem tak drastycznych działań zmierzających do obniżenia ich autorytetu" - głosi uchwała odczytana przez sędziego Waldemara Żurka z KRS."
..
Sądy, sądownictwo etc.w Polsce  nie były niezależne - to oczywiste, że mówimy o mitologii niezawisłości sędziowskiej, która rozmywała się w tysiącach orzeczeń, które mogą dopiero od niedawna być weryfikowane przez sądownictwo międzynarodowe.
..
Cytuję ( z innego źródła)

"
- Jako obywatel, sędzia i prezes Trybunału Konstytucyjnego żałuję, że ich nie ma. Na pewno czekałoby ich tutaj bardzo dobre przyjęcie. Tu nikt nie jest wrogo nastawiony - powiedział dziennikarzom obecny na Kongresie prezes TK Andrzej Rzepliński. Dodał, że na początku obecnej kadencji Sejmu "wielu czuło się zaskoczonych i bezbronnych wobec argumentu - my jesteśmy suwerenem". - Suwerenem są również sędziowie, którzy wydają wyroki w imieniu Rzeczypospolitej, w imieniu suwerena - zaznaczył (http://www.tvn24.pl)
..
Jest to najlepszy dowcip: usadzić najważniejsze osoby w państwie na stołkach przed Prezydium Kongresu i zgotować im owację (!)
..
Ale co do meritum: suwerenem jest naród (nawet nie wyborcy) Sądy i sędziowie zawsze orzekają w imieniu Państwa, które powinno działać w obronie "narodu", ale nie jest suwerenem..(jako organizacja nigdy nim nie było).o czym Pan Profesor wie doskonale.
..
..
Prawda, czy nie-prawda?

ad vocem

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf, profesor Marek Safjan, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, obecnie sędzia Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu, profesor Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, aktualny prezes TK - prof. Andrzej Rzepliński , dlaczego uważają, że ich prymitywna argumentacja o "konieczności obrony interesów demokratycznego państwa prawa " zdoła przykryć prawdę, że w rzeczywistości bronią jedynie swoich przywilejów wyrastających z ustaleń OS potwierdzonych następnie w aktualnej i zawierającej wiele trudności interoretacyjnych Konstytucji?

Odpowiedź na tak postawione pytanie wydaje się być równie prymitywna : " oni bronią żłobu"
HOMOSOVIETICUS

http://pascalalter.salon24.pl/726497,kongres-sedziow-polskich#logged

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz