NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
MdM 2015: będzie lepiej?
W 2014 r. wykorzystano zaledwie 35% z 600 mln zł zarezerwowanych na dopłaty w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. Zdaniem Expandera wiele wskazuje jednak na to, że w nadchodzącym roku będzie lepiej. Sprzyjać temu będzie wzrost wymaganego wkładu własnego dla zwykłych kredytów, budowa nowych mieszkań mieszczących się w wymaganych limitach cen, a być może również zmiany w założeniach programu. Warto też zauważyć, że w ramach wniosków złożonych jeszcze w 2014 r. zarezerwowano już 19% środków przeznaczonych na ten rok.
Usługi assistance w 2014 roku
Europ Assistance Polska dokonała analizy rynku assistance w 2014 roku. Wynika z niej, że tego typu usługi cieszą się coraz większą popularnością. Najwięcej chętnych zgłasza się po assistance samochodowy. Rośnie również znaczenie assistance podróżnego i domowego.
Obligacje korporacyjne w 2014
Rekordowo niskie oficjalne stopy procentowe i związany z tym spadek rynkowego kosztu pieniądza, sprzyjał wzrostowi zainteresowania firm emisją obligacji. Ich oprocentowanie nadal było atrakcyjne dla inwestorów, w porównaniu z innymi możliwościami lokowania kapitału. W efekcie w 2014 r. rynek polskich obligacji korporacyjnych nadal pomyślnie się rozwijał.
Rynek pracy 2015: co nas czeka?
Koniec roku. Nadszedł czas posumowań i czas, w którym najchętniej snujemy prognozy. O tych ostatnich nie zapomnieli eksperci Praca.pl dzieląc się obserwacjami i wnioskami na temat rynku pracy w 2015 roku. A zatem, czy nadchodzące 12 miesięcy to czas pracodawcy czy pracownika?
Polska: wydarzenia tygodnia 2/2015
Zazwyczaj sami siebie oceniamy lepiej, niż widzą nas inni i nie jest to zaskakująca obserwacja. Jednak za problem dla ocenianego należy uważać sytuację, gdy ta rozbieżność ocen jest duża, zbyt duża. Ostatni unijny ranking innowacyjności pozycjonuje Polskę dopiero na 25 miejscu (podczas gdy ocenianych jest 28 krajów unijnych). To właśnie taki przypadek, bo sami oceniamy się znacznie wyżej. Zatem gdzie jest błąd, lub czego brakuje w naszym dotychczasowym działaniu?
Europa: wydarzenia tygodnia 2/2015
Trywialnym jest stwierdzenie, że światowy rynek paliw ma znaczenie strategiczne dla globalnej gospodarki. Jednak nie ulega wątpliwości, że zbytnim uproszczeniem jest dosyć częste omawianie procesu spadku cen ropy w kategoriach tylko kłopotów budżetowych Rosji, czy spadku kosztów eksploatacji samochodów. Mam wrażenie, że tak lubią przedstawiać ten problem niektórzy autorzy komentarzy w polskich mediach, przy czym nie ukrywają, że w obu przypadkach to ich cieszy. Spójrzmy na problem nieco szerzej.
Świat: wydarzenia tygodnia 2/2015
Po spadku zagrożenia ze strony jena i walut surowcowych, dolar amerykański ponownie na mocnej pozycji. Brak wsparcia dla euro we wszystkich parach; podobny los może spotkać funta szterlinga. Wskaźniki sugerują spadek poniżej poziomu 0,8000 w parze AUD/USD w przyszłym tygodniu.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz