piątek, 2 września 2016

Fwd: Pascal, Twój Analizator z dn. 01.09.16


---------- Forwarded message ----------
From: eGospodarka.pl <newsletter@egospodarka.pl>
Date: 2016-09-01 17:02 GMT+02:00
Subject: Pascal, Twój Analizator z dn. 01.09.16
To: pascal.alter@gmail.com




Analizator

R
E
K
L
A
M
A
 


Dzisiaj jest: Czwartek, 1 września 2016

Aktualności


W prosty sposób możesz mieć najświeższe newsy na Twojej stronie. Sprawdź szczegóły na:

www.partner.eGospodarka.pl


Przetargi


Nie musisz codziennie poświęcać czasu na szukanie interesujących Cię ofert przetargów.
Oszczędź swój czas i skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi:

DARMOWE/POWIADOMIENIA



Umowy, dokumenty, formularze




Praca



Nie musisz codziennie poświęcać czasu na szukanie interesujących Cię ofert pracy.
Oszczędź swój czas i skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi:

DARMOWE/POWIADOMIENIA



Twoje narzędzia


Czy wzrost gospodarczy w drugiej połowie roku przyspieszy?
Polska gospodarka utrzymuje solidne tempo wzrostu gospodarczego. Co prawda pierwsza połowa tego roku okazała się słabsza, ale nie było to zaskoczeniem w obliczu wolniejszego angażowania środków z nowego budżetu unijnego niż miało to miejsce w 2015 r. Lipcowe dane nie napawają jednak optymizmem wskazując, że niska aktywność gospodarcza może ograniczyć wzrost ekonomiczny Polski także w drugiej połowie tego roku.



Za wzrost gospodarczy w Europie Środkowej odpowiada motoryzacja?
W minionym roku mieliśmy do czynienia z ożywionym rozwojem gospodarczym Europy Środkowej. Dowodem na to mogą być wyniki 500 największych firm z tego regionu, które okazały się o 3,5 proc. wyższe od osiągniętych w 2014 r. Liderami okazały się spółki z Czech. Motorem wzrostów była natomiast branża motoryzacyjna. Z analizy przeprowadzonej przez firmę Deloitte wynika, że największe przedsiębiorstwa pokładają ogromne nadzieje w digitalizacji biznesu. W tej materii największym zaawansowaniem charakteryzują się banki oraz firmy z sektora TMT, które są przodownikami inwestycji w oparte na strategii cyfrowej modele biznesowe.



Upokarzanie i mobbing w pracy to wcale nie rzadkość
Wyniki najnowszego sondażu ARC Rynek i Opinia dowodzą, że sytuacja w polskich firmach daleka jest od ideału. Chodzi tu zwłaszcza o traktowanie pracowników. Deklaracje respondentów wskazują, że niemal co trzeci z nich doświadczył w ciągu ostatniego roku działań, które miały uderzyć w jego pozycję zawodową, a co czwarty odczuł na własnej skórze lub odnotował w swoim środowisku pracy poniżanie, upokarzanie lub dyskryminację ze względu na płeć, wiek, religię, czy też rasę. Do tego 20 proc. badanych miała do czynienia z mobbingiem i zastraszaniem.



Przedsiębiorcy o tym, co hamuje rozwój firm
4 na 10 polskich przedsiębiorców uważa, że w ciągu ostatnich dwóch lat warunki prowadzenia działalności gospodarczej nie uległy żadnym zmianom. Zaledwie 14,3 proc. jest zdania, że mamy do czynienia z umiarkowaną poprawą, a 2,4 proc. mówi o znacznym polepszeniu. Pozostali widzą tylko negatywy - wynika z badania, które Business Center Club przeprowadził wśród swoich członków.



GUS o PKB w II kw. 2016 r.
Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze szacunki dotyczące poziomu polskiego PKB w drugim kwartale bieżącego roku. Tym razem obyło się bez niespodzianek - wzrost sięgnął wstępnie szacowanych 3,1%. Za ten nieco rozczarowujący wynik odpowiedzialny jest w znacznej mierze spadek nakładów inwestycyjnych.



Wakacje 2016: turystyka musi walczyć z innymi branżami
Instytut Badań Rynku Turystycznego TravelDATA przedstawił najświeższą, cotygodniową analizę dotyczącą tegorocznych wyjazdów wakacyjnych poza granice naszego kraju. Pod lupę wzięty został tym razem pierwszy pełny tydzień września. Najnowsza porcja informacji wskazuje, że tegoroczne ceny są o około 106 złotych wyższe od ubiegłorocznych. Autorzy opracowania podkreślają również, że branży turystycznej przydałoby się pewne usystematyzowanie przekazu informacyjnego. To, z czym mieliśmy do czynienia w bieżącym roku, z powodzeniem można nazwać narracyjnym chaosem.



Jeśli wakacje, to Bułgaria. Ranking najpopularniejszych destynacji 2016
Jeśli wakacje, to w Bułgarii. Tak przynajmniej wskazują statystyki prowadzone przez biuro podróży TUI, z których wynika, że w tym roku Riwiera Bułgarska zdecydowanie święci triumfy popularności. Na brak chętnych nie mogą narzekać również Grecja, Wyspy Kanaryjskie i Baleary. Wyraźnie zaznacza się również wzmożone zainteresowanie kierunkami egzotycznymi - okazuje się, że częściej wybieramy Dominikanę i Kenię niż Włochy, czy tak ostatnio popularną Tajlandię.



Ile wytrzymujemy bez smartfona? Zobacz zaskakujące wyniki
Ile czasu jesteśmy w stanie wytrzymać bez zerknięcia na ekran smartfona? Kwadrans, dziesięć minut, dwie, trzy? Okazuje się, że znacznie mniej. Zobaczcie zaskakujące wyniki badania, które Kaspersky Lab zlecił uniwersytetom w Würzburgu i Nottingham.



Zobacz, jak nadgodziny mogą odbić się na twoim zdrowiu
Z badania przeprowadzonego przez Hays Poland wynika, że niemal 75% zatrudnionych pracuje w nadgodzinach. Większość zabiera również pracę do domu i wykonuje obowiązki zawodowe w weekendy. Jest to wynikiem nieodpowiedniego zarządzania zasobami ludzkimi, braków kadrowych oraz niesatysfakcjonującej efektywności pracy Polaków. Praca w godzinach nadliczbowych jest niepokojącym trendem ? jak pokazuje badanie, stałe przekraczanie kodeksowego czasu pracy ma negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie pracowników.



Przetargi - raport VII 2016
W lipcu 2016 roku, zamówienia przetargowe ogłaszane przez instytucje publiczne osiągnęły nienotowaną od dawna dynamikę. W pierwszym wakacyjnym miesiącu, w Biuletynie Zamówień Publicznych pojawiło się 14 tys. 529 ogłoszeń o rozpoczęciu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ? wynika z danych serwisu eGospodarka.pl. To o ponad 19 procent więcej niż rok wcześniej i o ponad 32 proc. więcej niż zaledwie miesiąc wcześniej, w czerwcu 2016 roku. Ostro w górę wystrzeliły zamówienia we wszystkich kategoriach przetargowych.



Jakie języki obce najbardziej przydatne w pracy?
70% ofert pracy, które ukazały się w I połowie br. na łamach portalu Pracuj.pl, zawierało wymóg znajomości języka angielskiego. Taki wynik oznacza znaczny wzrost względem minionego roku. W drugiej kolejności pracodawcy poszukiwali osób posługujących się niemieckim (14% ofert), a w co 25 ogłoszeniu była mowa o znajomości języka Moliera.



Zbigniew Boniek na szczycie rankingu Forbes
Zbigniew Boniek deklasuje Roberta Lewandowskiego i wskakuje na pierwszą pozycję tegorocznego rankingu Forbesa, zestawiającego sylwetki 50 najbardziej wpływowych ludzi w polskim sporcie 2016. Na trzeciej pozycji Czesław Lang, wicemistrza olimpijskiego, właściciel firmy Lang Team i organizator Tour de Pologne.



Zawody z przyszłością? Po pierwsze programiści
"New Skills Agenda for Europe? pod tym tytułem kryje się jeden z najnowszych raportów Komisji Europejskiej. Opracowanie w całości poświęcone zostało kwestiom związanym z kapitałem ludzkim i umiejętnościom, których rynek pracy będzie poszukiwał w nadchodzących latach. Szczególną uwagę zwracają zapisy traktujące o położeniu nacisku na edukację w zakresie nowych umiejętności cyfrowych, które są bez wątpienia odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez pracodawców z branży IT - 2/3 z nich planuje ciągłe rekrutacje, a programiści poszukiwani są również przez firmy spoza tego sektora.



Internetowe zakupy za granicą: cena nie jest jest najważniejsza
Polscy konsumenci coraz śmielej poczynają sobie na rynku e-commerce. Widać to chociażby w przypadku statystyk dotyczących odwiedzin w zagranicznych sklepach internetowych - z badania zleconego GfK przez PayPal wynika, że do transgranicznych zakupów przyznaje się już 77% polskich e-kupujących. Kraje, w których kupujemy najwięcej to: Chiny (36%), Wielka Brytania (31%), Stany Zjednoczone (24%) i Niemcy (23%).




Wszystkie prawa zastrzeżone.
Copyright (c) Kasat Sp. z o.o.

Szanujemy Twoją prywatność. Ten list dostałeś ponieważ samodzielnie zapisałeś się na listę subskrypcyjną.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz